ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.

FTECH SS YÜKSEK KAPASİTELİ YAĞ GİDERME MODÜLLERİ

Image


FTECH-SS kartuşları, yağ ve hidrokarbonların sudan etkin bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

%99 temizleme verimliliği sunan olağanüstü performans sağlarlar ve her kartuş hidrokarbonlardaki ağırlığının %300'üne kadarını emebilir.

Yüksek akış hızlarında çalıştırılabilirler, bu nedenle kullanılmış kartuşlardan kaynaklanan çevresel etkiyi azaltan yağ giderme için kompakt bir çözüm sunarlar.

Tipik uygulamalar:

Üretilen Su
Petrol ve gaz ekstraksiyonları ile açığa çıkan suyun hem çözünmüş hem de dağılmış hidrokarbonları içermesi muhtemeldir. FTECH-SS kartuşları, birincil yağ giderme işlemi ekipmanının akış aşağısında bir boru sonu çözümü olarak kullanılabilir. Bu, üretilen sudaki artık gaz yoğuşmasını ve çözünmüş ve dağılmış petrolü çıkaracak ve doğrudan denize veya bir su yoluna deşarj edilmesini sağlayacaktır.

Deplasman Suyu
Kuyu altı operasyonlarında kullanılan su, yer değiştirdiğinde hidrokarbonlarla kirlenecektir. FTECH-SS kartuşlarının kullanılması, hedef deşarj seviyelerinin karşılanmasına yardımcı olacaktır.

Arma ve Tanker Slop Suyu
Yıkama ve yıkama gibi işlemlerden ve yağıştan kaynaklanan tesisat "akış" suyu, yağ ile kirlenecektir. Denizden tahliye limitlerine uygunluğu sağlamak için akıntı suyu FTECH-SS kartuşları ile arıtılabilir.

Kuyu Testi Suyu
Kuyu üretim testi sırasında çıkarılan su, yüksek seviyelerde hidrokarbon içerecektir. FTECH-SS kartuşları, deşarj limitlerinin karşılandığından emin olmak için birincil arıtmanın ardından bir parlatma adımı olarak kullanılabilir.

Boru Hattı Tahliye Suyu
FTECH-SS kartuşları, çevreye deşarjı sağlamak için boru hatlarını temizlemek için kullanılan sudan yağı çıkarmak için kullanılabilir.

Özellikler ve Faydalar:

* Geniş karbon yüzey alanı, mükemmel klor azaltma özellikleri sergiler
* Etkili tortu giderme ve karbon ortamının korunması için kademeli yoğunluk ön filtreleme katmanı
* Tüm polimerik yapı, sulu çözeltilerde mükemmel kimyasal uyumluluk ve kararlılık sunar
* Geleneksel gevşek dolgulu granüler (GAC) tarzı kartuşlarla karşılaştırıldığında minimum karbon salınımı
* Her kartuşta kabartmalı kimlik
* Yapı, akışkanlaştırmayı, kanallamayı veya baypas etmeyi ortadan kaldırır
* Sanitize edilebilir ve buharla sterilize edilebilir