ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.

TORK SINIRLAYICI

Tork_Snrlayc-3.jpg
Tork_Snrlayc-4.jpg

Makine ve tesis otomasyonlarının sürekli gelişmesi bu operasyonların güvenlik ihtiyacını da arttırmıştır. Sistemlerdeki aşırı yükleme ve blokajlar işlevi çok önemli olan parçaların imhasına sebep olmamalıdır. Üretim proseslerinde hasar kaynaklı durmalar minimumda tutulmalıdır ki üretim en kısa sürede tekrar aktif hale gelebilsin.

Netice olarak amortismanın kısa süreli olması verimliliğin yüksek olması demektir.

Aydaş’ın tork sınırlayıcıları mekanik emniyet komponentleridir. Ayarlanmış değerin üzerine çıkıldığında torkun iletildiği giriş ekipmanı ile çıkış ekipmanı arasındaki bağlantıyı kaldırır.

ATAN AFS ihtiyacınız olan güvenliği sağlar.

ATAN AFS’nin tork sınırlayıcıları aşırı yükler, şok yükler ve sıkışmalar sebebiyle önceden ayarlanmış tork değerinin geçilmesi anında tahrik sisteminden iletilen torku sınırlayan emniyet komponentleridir. Tork değeri normale döndüğünde tork aktarımı otomatik olarak tekrar sağlanır. Her seferinde yeni ayar gerektirmez. Makinelerin hasarlanmasını ve yüksek bakım maliyetlerini engeller.

Sade tasarım, kolay ve geniş tork ayarı, kompakt, minimum bakım, ekonomik, güvenilir, dayanıklı.

Bilyalı Tork Sınırlayıcı

Bilyalı tork sınırlayıcıda tork değeri zaman içerisinde tutarlı kalır. Önceden ayarlanmış tork değeri geçildiğinde yük iletiminin kesilmesi için bilyalar yuvalarından çıkarlar. Mevcut tork değeri önceden ayarlanmış tork değerinin altına inene kadar yük tork sınırlayıcıda serbest olarak döner.

Uygulama Alanları: Kağıt, ambalaj makinaları, matbaa makinaları, taşıma kaldırma, gıda üretim ekipmanları.


Balatalı Tork Sınırlayıcı
Balatalı tork sınırlayıcılar önceden ayarlanan tork değeri aşıldığında kayma yaparak fazla yükü sisteme iletmezler fakat önceden ayarlanmış tork değerini iletmeye devam ederler.

Güç aktarım ekipmanlarında tork kontrolü ve aşırı yükten korunma sorunlarına güvenilir çözümler sunar.

Uygulama Alanları: Konveyör uygulamaları, levha kesim makinaları, robotik operasyonlar.
Tork_Snrlayc-1.jpg
Tork_Snrlayc-2.jpg