ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.

ENDÜSTRİYEL EMÜLSİYON TALAŞ TEMİZLEME MAKİNESİ

sump-cleaner-48.png
sump-cleaner-46.png

Oilmax Coolant Sump Cleaner cihazını Emülsiyon Vakumlu Talaş Temizleme Sistemi olarak adlandırırız.

Soğutma Sıvısı / Karter Temizleyici, Çamur Metal Talaşlarını ve Talaşları soğutma sıvısı tanklarından çıkarır ve yeniden kullanılabilir tip paslanmaz çelik ağ filtre ile filtreler.

Sistem, Vakum Emme prensibine göre çalışır. İki aşamalı güçlü bir vakumlu üfleyici, ünitenin tankında, soğutucuyu, metal talaşları vb. emerek kafes sepetinden geçiren vakum oluşturur.

Kirlilik sepette toplanır ve temiz soğutma sıvısı Ünitenin tankına akar. Santrifüjlü Dağıtım Pompası, temiz soğutucuyu geri verir.

Hazne Temizleyici nedir?

Hazne Temizleyici, takım tezgahlarının ve diğer depolama tanklarının soğutucu haznelerini temizlemek için kullanılan bir sistemdir.

Karter, işleme işlemi sırasında oluşan kesme sıvısı parçacıkları ve metal talaş / talaş içerir.

Sadece birkaç dakika içinde, bir Hazne Temizleyicisi, karterdeki her şeyi - sıvının yanı sıra katıları da alır.

Temizlenebilir ağ sepeti, kirliliği akışkandan ayırır ve filtrelenmiş soğutucu, soğutucu / takım tezgahı karterine geri gönderilir.

sump-cleaner-33.png
sump-cleaner-41.png

Temiz soğutma sıvısı daha uzun sürer, Soğutma Suyu Değiştirme Maliyetinden Tasarruf

Soğutucunun satın alınması, kullanılması ve bertaraf edilmesi için artan maliyetler, metal işleme atölyeleri için soğutucunun ömrünü uzatmayı çok önemli hale getirmiştir. Soğutucuyu temizlemenin önemli bir kısmı, filtrasyon veya katıların ayrılmasıdır. Filtreleme, soğutucuyu (Vakum Altında) talaşları, talaşları ve ince tozları giderecek bir Mesh sepetten geçirmeyi içerir.

Soğutma sıvısı temizliği neden önemlidir?

Soğutma sıvısındaki metal talaşlar iş kalitesini etkileyebilir.
Soğutucunun işlevlerinden biri, metal talaşları takım tezgahından ve kesme alanından uzaklaştırmaktır. Çipler ve ince parçalar, soğutucuyu en çok yerleştiği kartere kadar takip eder.

Haznelerdeki talaşlar ve tozlar, soğutucu kokusuna yol açan mikrobiyal büyümeye neden olur.

Çoğu talaş ve toz, bir çamur tabakası oluşturan karterin dibinde birikir. Bu çamur, soğutucunun sık sık değiştirilmesini gerektiren düşme kokusu yaratan bakteri ve mantar oluşumunu destekler.

sump-cleaner-51.png
sump-cleaner-49.png

Aşırı katı maddeler soğutma sıvısı bileşenlerini tüketebilir - soğutma sıvısı o kadar etkili değildir.

Yüksek düzeyde soğutma sıvısı kirliliği, işleme operasyonunu engeller ve iş kalitesini etkiler. Katılar bu bileşenleri emebilir ve etkinliklerini azaltabilir. Bu sorunların çoğu, karter düzenli olarak temizlenerek ortadan kaldırılabilir veya büyük ölçüde azaltılabilir.

Oilmax Hazne Temizleyici, metal işleme sıvısı ile birlikte soğutma sıvısı karterindeki tüm katıları çıkarmak için yüksek emme kaldırma sağlar.

Filtre, doğrudan takım tezgahında yeniden kullanım için soğutucudan katıları ayırır. Filtrelenen soğutucu, dakikalar içinde kartere geri pompalanır. 

Mevcut makine haznesi temizleme sistemi çok maliyetli çalışmaktadır. 

İşçilik Maliyetinden Tasarruf Edin ve Arıza Süresini Azaltın

Haznenin Manuel Temizlenmesi, zaman alıcı ve zahmetli bir süreçtir ve üretim kaybına neden olan uzun makine duruş süresi gerektirir.

Oilmax Hazne Temizleyici, hazneyi birkaç dakika içinde temizler.

İşçilik maliyetinden ve makine arıza süresinden tasarruf ederek çok kısa sürede kendini amorti eder.

Image
Image
Image

• Tankta oluşan vakumu izlemek için ünite içerisinde vakum göstergesi bulunmaktadır.

• Soğutucu dağıtımı için ayrı Pompa sağlanmıştır, bu nedenle karter temizleme tankında basınç oluşmaz, bu da çalıştırmayı çok güvenli hale getirir.

• Hazne Temizleyici toplu modda veya sürekli modda kullanılabilir.

• Soğutucunun verilmesi için ünitenin sık sık durdurulmasına gerek yoktur. Makine deponuz tamamen temizlenene kadar karter temizleyiciyi sürekli çalıştırabilirsiniz.

• Emme ve İletme hortumları hızlı açılan kelepçe ile sağlanır.

• Makine, kolay kullanım için merkezde iki adet 8 ”çapında tekerlek ve her iki ucunda frenli 4 adet 4” çapında Döner tip tekerlek ile sağlanır.

İşlemi otomatik olarak kontrol etmek için yüksek ve düşük seviyeli sensörler sağlanmıştır.

(Hazne temizleyici, toplu işlem veya Sürekli çalışma olarak kullanılabilir).

Güvenlik için ekstra yüksek seviye sensörü kullanılır. (soğutma sıvısı seviyesi yüksek seviyeye ulaştığında sistemi kapatmak için.)

10, 25, 50, 100 ve 10, 25, 50, 100 ve çeşitli mikron derecelerinde değiştirilebilir örgü astarlı paslanmaz çelik tutma sepeti.

Özel uygulama gereksinimlerini karşılamak için 300 mikron. Denenmiş ve Test Edildi. Kanıtlanmış ürün. 200'den fazla kurulum ile Mükemmel Sonuçlar.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image